Pierwszy telefon dla dziecka, które idzie do szkoły.

Estimated read time 4 min read

Rodziców dzielimy na dwa obozy:
Obóz A – twierdzi, że 7 lat to za mało na pierwszy telefon – i dziecko nie powinno mieć telefonu.
Obóz B – twierdzi, że Dziecko idące do szkoły telefon powinno mieć
.

Jeśli należysz do obozu B – to trzeba coś wybrać.

Co jest ważne przy wyborze telefonu dla dziecka?


Założenia:
Ma się komfortowo używać, naprawdę komfortowo. Nic tak nie złości jak przycinający się telefon. Ma działać YouTube, czy YouTube kids.
Mają działać gry.
Ma mieć niezły aparat i możliwość kręcenia filmów.
Ma być dobra bateria.
Ma być GPS.
No i dużo pamięci (bo filmy i gry…).


Zakładamy, że w skarbonie Dziecka jest 500+ i dodakowe 200zł na start 😉 Mamy budżet 700. znajdziemy coś?

Jaki telefon dla 7 latka wybrać?

Kluczową kwestią dla komfortu użytkowania telefonu dla dziecka jest ilość pamięci RAM i pamięci na dane. Dla komfortu (minimalnie) musi to być 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci na dane. Wyświetlacz, aparaty mają mniejsze znaczenie – bo 7 latek nie doceni jakości jednego czy drugiego. Musi to być też aktualny system operacyjny Android 11. Tak będzie bezpiecznie.
Przeglądając sklepy internetowe najlepiej wycenione w takim zakresie cenowym i w sierpniu 2022 roku są telefony Motorola.
Aktualizacja luty 2023: nadal w takim budżecie najlepszą ofertę ma Motorola.

Nasz kupiony w X-KOM, wyjątkowo dobrze się z nimi współpracuje, polecam.

Gotowa lista telefonów spełniająca kryteria

A tu macie link już gotowy do Motoroli, min.4GB RAM, min.64GB pamięci na dane, posortowane od najtańszych: XKOM, Moto, 4/64, sort po cenie

Motorola G10 spełnia te założenia i w zadanym budżecie będzie dobrym wyborem.

Motorola moto g10 została zamknięta w obudowie o wymiarach 165.22 x 75.73 x 9.19 mm. To duży telefon. Ale małych już nie robią (sensownych tanich, albo robią – Apple SE/12/13 mini, ale to nie ta półka).
Telefon ma bardzo ciekawą falowaną fakturę plecków. Pewnie leży w dłoni. Konstrukcja jest odporna na zachlapania (uwaga, to norma IP52 – nie zanurzałbym sprzętu w wodzie). Urządzenie, szczególnie jego tylna część bardzo cieszy oko i trzeba zaznaczyć, że całość jest bardzo dobrze spasowana. Nic nie skrzypi i nie ugina się pod naciskiem. Telefon wyposażony jest w USB C – to dobrze, to już standard teraz, żal byłoby kupować coś ze złączem microUSB. Tylna ścianka to 4 soczewki aparatów i czytnik linii papilarnych. W smartfonie nie zabrakło rozwiązań takich jak NFC, Bluetooth 5.0 oraz WiFi ac. Na górnej krawędzi jest gniazdo słuchawkowe typu jack. Wyświetlacz o przekątnej 6,5″ z proporcjami 20:9 pracuje w niskiej rozdzielczości 1600 x 720 pikseli. Nie jest to powód do dumy, ale w codziennym użytkowaniu nie odczuwałem dyskomfortu i nie dostrzegałem pojedynczych pikseli, a dla 7 latka będzie więcej niż wystarczający. Telefon działa na Android 11 z Motorolową nakładką MyUX. To jedna z najlepszych wersji oprogramowania jaką widziałem na Androidzie. Jest tu niemal czysty Android bez dziesiątek dodatków. W Motoroli G10 zastosowano akumulator o pojemności 5000 mAh, który przy rozsądnym, lecz nieszczególnie oszczędnym wykorzystaniu pozwolił na dwa dni pracy urządzenia bez podłączania do karmnika. Na telefonie działają sprawnie aplikacje używane przez Dzieci. W Minecraft i Roblox gra się bez żadnego problemu. Płynnie i bez przycięć.

Motorola G10 kupisz w takiej cenie: G10 w NEONET

Motorola G22 kupisz w tej samej cenie tu: G22 w X-KOM

Jeśli budżet jednak musi się zamknąć w kwocie mniejszej to zerknij na Motorola E40: E40 w X-KOM

Kontrola rodzicielska na telefonie dziecka?

Poczytaj o FamilyLink zainstaluj i skonfiguruj. Kontrola nad treściami z których korzysta Dziecko jest bardzo ważna. W Family Link ustalisz jakie treści mają być wyszukiwalne – można ustalić PEGI7, czy inne. Można ogarniczyć korzystanie z całego telefonu lub z konkretnych aplikacji. Aplikacja pokazuje też lokalizację telefonu Dziecka. Zbiera i prezentuje statystyki użytkowania. Moim zdaniem MUST HAVE przy okazji pierwszego telefonu.

Szczegóły znajdziesz tu: Google Family Link

Jedna ważna uwaga przy korzystaniu z Family Link

Dodawanie środków do salda w Google Play za pomocą kart Google Play nie działa przy korzystaniu z Family Link.

Nie wykorzystacie kart Google Play (popularne prezenty na urodziny dzieciaków {z autopsji wiem}) włączając i konfigurując FL dla konta dziecka.

To nie błąd. To ograniczenie Family Link.

You May Also Like

More From Author