Glaco SOFT99 niewidzialna wycieraczka test i opinia

Estimated read time 3 min read

Glaco SOFT99 to naprawdę dobry produkt.

Lubię podłubać osobiście przy pielęgnacji auta. Często korzystam z produktów, które mnie zaciekawią. Niewidzialnych wycieraczek miałem już kilka w życiu. Z tych tańszych – dostępnych wszędzie – i w Auchan i na stacji benzynowej. Dotychczasowe niewidzialne wycieraczki z których korzystałem traciły hydrofobowość po miesiącu czasu i kilkunastu psiknięciach szyby płynem ze spryskiwaczy.

Glaco SOFT99 po 3 miesiącach jest na filmie poniżej. Prędkość około 90km/h.

Producent informuje w materiałach promocyjnych, że trwałość powłoki na szybie dochodzi do 12 miesięcy. To byłby rewelacyjny wynik.

Glaco niewidzialna wycieraczka aplikacja

aplikacja Glaco Soft99

Sposób użycia:

  1. Umyj szyby ręcznie, a następnie oczyść je za pomocą odłuszczacza – mnie dobrze korzysta się z izopropanolu.
  2. Rozprowadź produkt na powierzchni suchej szyby. Pracuj na obszarach nie większych niż 50cm x 50cm.
  3. Suchą i czystą mikrofibrą usuń pozostałości natychmiast, bez oczekiwania na doschnięcie środka.
  4. Stopniowo pokryj całą szybę powtarzając punkty 2. oraz 3.

    WAŻNE!
    Upewnij się, by szyba nie miała kontaktu z wodą przez 30 minut od momentu aplikacji.

Zwróćcie uwagę na opakowanie. Najnowsza wersja ma inną instrukcję aplikacji od tej starszej. Powyższy opis dotyczy użycia produktu z którego ja korzystałem. Zmienił się czas od rozprowadzenia na szybach produktu do polerowania, oraz wymagany minimalny czas bez kontaktu z wodą.

Glaco SOFT99

Glaco Soft 99 wydajność

Preparat mam położony na dwóch autach. Jeden kompakt, jedno z segmentu B. Na szybach przedniej oraz bocznych z przodu i lusterkach. Preparatu starczy na 4 takie aplikacje.

Glaco Soft99 moja opinia

Niewidzialna wycieraczka Glaco jest łatwa w aplikacji, ale szybę trzeba odpowiednio przygotować. Jak ją oczyścisz i pomyślisz, że jest ok – to odpocznij i wyczyść raz jeszcze. Ma być naprawdę tip-top. A to musi zająć trochę czasu. Preparat jest drogi, w czerwcu 2024 kosztuje on około 50zł. Jednak warto w ten produkt zainwestować!

Niewidzialne wycieraczki bardzo poprawiają one komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Podczas jazdy autostradowej wcale nie trzeba uruchamiać wycieraczek, co jest game-changerem, szczególnie w nocy. Inaczej odbierasz powierzchnie mokrej szyby. Krople nie rozlewają się po szybie, tylko szybko łączą w większe i uciekają poza obrys szyby. GlacoSOFT99 jest wyraźnie droższy od najtańszych, ale ma dużą zaletę. Trzyma się szyby. Przez dłuższy czas. W przeciwieństwie do kropli, które szyby się trzymają dużo mniej. Uważam, że to bardzo dobrze wydane pieniądze!

You May Also Like

More From Author