Najlepszy kebab Jarosławiec

Estimated read time 4 min read

Witajcie Ludu Kebaba.

Tego jeszcze tutaj nie było. Nigdy nic o kebabie nie napisałem. Ten jednak jest taki, że napisać o nim należy.

Recenzja dotyczy Doner Chicken Kebap Jarosławiec.
Lokal mieści się pod adresem: Nadmorska 18, 76-107 Jarosławiec (tutaj, na GMapach)

Wstępniak:

Siedzimy sobie w porcie rybackim w Jarosławcu. Patrzymy na linię brzegową. Połowa mojej familii szama zupę pomidorową siedząc na kamieniu bo w knajpie już nie było wolnego stolika, a ja zastanawiam się co bym wszamał. KEBABA! Wiecie jak to jest z kebabem. Nie zawsze ma się na niego ochotę. Czasem nie wypada wpaść na kebaba. Ale są też takie dni, kiedy kebab jest dobrą opcją.

A czasem chce Ci się tak, że dał(a)byś sobie brew za niego ogolić.

Doner Chicken Kebap Jarosławiec

Muszę Wam opowiedzieć o mojej najnowszej przygodzie smakowej. Wpadłem do „Doner Chicken Kebap Jarosławiec” – taki typowy lokal na deptaku… jednak jedzenie jest tak dobre, że aż szkoda, że nie można wydzielić u siebie w mieście jednego ich stołka.

Zaczęło się od pierwszego kęsa, kubki smakowe przygotowane na standard, a tu niespodzianka. Mały taniec smaków na moim języku – mięso było soczyste, warzywa chrupiące, a sos – bardzo dobry. Całość tak fajna, że nie wiem czy im go głodni nie kradną.

Ale po kolei.

Lokal nie wyróżnia się niczym szczególnym z zewnątrz. Kebab jak kebab. W okolicy jest tam ich pare. Jakaś tam grafika. Sporo tekstu na szybie. Różnymi czcionkami, grafik by nie był dumny. Kilka stolików i krzeseł plastikowych. Czysto.

No dobra. Wchdzimy.

Warzywa wyglądają bardzo dobrze. Wszystko świeże. Poukładane. W lokalu czysto mimo panującego sporego ruchu (majówkowy weekend).

Patrzysz w stronę mięsa. A tam trzy kije. Na jednym klasyk w postaci „kuli mocy”, na drugim kurczak, na trzecim płaty wołowiny w miodzie.

fot. z FB profilu https://www.facebook.com/donerchickenkebap/ zgodnie z prawem dopuszczalnego cytatu.

Kręci im się to mięcho na kijach. Byłem w jednym dniu i były pełne, w kolejnym jak poniżej

Plastry karkówki

a tutaj kij z kurczakiem. kuli Wam nie pokazuje, bo wszyscy znają.

A sosidła?

Jogurtowe, nie majonezowe. Dobre. W czosnkowym czuć czosnek a nie chemię, w łagodnym jogurt, a w ostrym mniej ostrości niż bym się spodziewał.

Całość:
Kebab pita w Doner Chicken Kebap Jarosławiec

Wybrane mięso mieszane, sos mieszany. Klasyka gatunku. Proporcje bardzo wyważone, mięso świetnie wypieczone, odpowiednio i chrupkie i soczyste jednocześnie. Sos nie kąsa tak jakbym od niego oczekiwał – ale to pewnie da się dogadać z obsługą. Różny jest próg bólu ostrości dla różnych osób – rozumiem to, że nie chcieli przesadzić. Warzywa świeże (kapusta, cebula biała i czerwona, pomidor, ogórek, sałata, i dwa słupki marchewki trafiłem) i we właściwej ilości. Zbalansowanej. Nie przykrywają smaku mięsa a wyraźnie je czuć. Pita chrupka, nie przeciekająca, smaczna.

Nie jest najtaniej – ale wcale nie ma być najtaniej. Ma być dobrze. I tak jest. Kebab pita kosztuje 32zł. Można podzielić na 2 części.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w okolicy i zastanawiasz się, gdzie się zatracić w przyjemnościach kebabowych , polecam „Doner Chicken Kebap Jarosławiec„. To najlepszy kebab okolicy. Nie było by nawet wstydu w zestawieniu z którymś w największych polskich miastach. Warto odwiedzić, bo czasami te bardzo dobre rzeczy w życiu zaczynają się od pierwszego kęsa kebaba.

Doner Chicken Kebap Jarosławiec menu

 1. DONER KEBAP JUNIOR BUŁA
 2. DONER KEBAP CLASSIC
 3. DONER KEBAP SPECIAL
 4. DONER KEBAP GIGANT
 5. DONER FRYTO KEBAP
 6. DONER KEBAP FALAFEL
 7. DONER KEBAP ZESTAW for kids
 8. DONER KEBAP ZESTAW DE LUX
 9. DONER KEBAP FRYTKI Z MIĘSEM
 10. DONER KEBAP BOX for kids
 11. DONER KEBAP BOX CLASSIC
 12. DONER KEBAP porcja mięsa
 13. DONER KEBAP PITA
 14. TORTILLA junior mała
 15. TORTILLA
 16. TORTILLA FALAFEL
 17. TORTILLA WRAP
 18. TORTILLA extra size 50cm
 19. QUESADILLA z kurczakiem i serem
 20. KAPSALON

I sporo innych – hotdog, hamburger, są frytki.

You May Also Like

More From Author