Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2022

Estimated read time 3 min read

Kraków! Siedziba dawnych Królów. Piękne miasto, lubimy je. Tym razem odwiedziliśmy 25te MTK. Bo i ja i Jula czytamy sporo. Choć Młodzież więcej.

W weekend+ 27-30 października zorganizowane były Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W wydarzeniu miało wziąć udział 450 wystawców i 900 autorów i autorek.

Wystawców było dużo. Większość boksów małych. Zainteresowanych mnóstwo! Byliśmy w sobotę. Kolejka Dusz Spragnionych na 400 metrów do samego wejścia.

kolejka na MTK 2022
Kolejka ciągnęła się do horyzontu i skręcała w prawo…
MTK2022

To Polacy czytają książki?!

Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ale organizatorzy się nie postarali na 100%.

MTK2022
Tak się chodziło wewnątrz MTK w sobotę.
MTK2022

Bilety kupione online, a kolejka na ponad pół kilometra. Bez limitu wejść! Człowiek na człowieku. Pocieszające jest to, że wobec tego dużo z nas czyta – pięknie! Ciepło, duszno i mało miejsca, za mało otwartych drzwi.

Literatura piękna, faktowa, religijna, naukowa i popularnonaukowa, kryminały, thrillery, literatura dziecięca i młodzieżowa, young adult, fantasy, fantastyka, komiksy i gry planszowe, spotkania z autorami i wykłady. Było co robić.

MTK2022

No i Oni – Samowydawcy.pl

MTK2022
Samowydawcy.

Z samowydawcami spotkaliśmy się rok temu. Wtedy zainteresował nas swoimi książkami:

Franciszek Piątkowski i jego 5 książek:
Powiernik
Widzący
Obrońca
Powiernik. Bogowie i Stwory. Opowiadania
Widzący. Bogowie i Stwory. Opowiadania

Kupisz je o, tutaj

Książki Franka Piątkowskiego kupiliśmy na poprzednich targach książki. Lubimy te imprezy i jesteśmy na targach w różnych miejscach w kraju. Książki te czytała Młodzież moja i czytałem ja. Cykl Powiernika można zaliczyć do gatunku fantasy. Autor stworzył uniwersum w których opisuje przygody mecenasa Marka Lichockiego. Marek jest Widzącym i to on wprowadzi czytelnika w świat zapomnianych i wypartych przez chrześcijaństwo starosłowiańskich bogów i wierzeń. Książka kosztuje 35zł i to bardzo dobrze wydane cebuliony. Kolejna część jest lepsza niż poprzednia. Książki u mnie zaszeregowane w kategorii: „zjadłem” w ciągu dwóch nocek (to taka moja odznaka, odpowiednik 9/10).

Tym razem kupiliśmy inne książki od Samowydawców – Franciszek 6 książkę pisze teraz, jeszcze nie samo-wydał (co napawa mnie smutkiem). Kupimy za rok. Książki opiszemy w kolejnych wpisach.

MTK2022 Franciszek Piątkowski
Samowydawcy na drugim planie, na pierwszym 40latek. W koszulce Uniwersum Powiernika sam Mare… tfu – Franciszek Piątkowski.


Podsumowanie.

Dziecie przehuśtało cały przeznaczony na ten dzień budżet. Pospacerowaliśmy nieźle. Pogadaliśmy z samowydawcami. Poczytaliśmy dużo blurbów. Spędziliśmy tam uczciwe 4 godziny chodząc od stoiska do stoiska. To dla nas duże święto. I jesteśmy zadowoleni. Wrócimy za rok. Z nadzieją na większe skupienie organizatorów na bezpieczeństwie i komforcie Czytających.

You May Also Like

More From Author