Opony letnie Goodride Zupereco Z107

Estimated read time 3 min read

Goodride Z107

klasa: ekonomiczna, tania opona
rodzaj rzeźby bieżnika: asymetryczny
sezon: lato

Opony letnie Goodride Z-107

Opony samochodowe bezpośrednio wpływają na zachowanie pojazdu czyli bezpieczeństwo podróży. Bezpieczeństwo realizowane jest na szereg sposobów. Opony odpowiedzialne są za odprowadzanie wody spod bieżnika (jeśli słabo sobie z tym radzą – wcześniej występuje niebezpieczne zjawisko aquaplanningu), utrzymują zadany tor jazdy w zakrętach i przy różnych prędkościach, muszą zapewnić odpowiednie przeniesienie sił tarcia przy hamowaniu.

Producenci wprowadzają co rok coraz to nowsze rozwiązania. Rozwiązania dotyczą składu mieszanki i rodzaju/rzeźby bieżnika. W segmencie ekonomicznym (tanie opony) producenci muszą pamiętać o cenie – nie może być zbyt wysoka. To zaś utrudnia proces tworzenia opon o bardzo dobrych parametrach jezdnych.

Taką właśnie nową oponą, wprowadzoną na sezon 2021 lato jest opona Z107 Goodride.

Kto jest producentem opon Goodride?

Producentem Goodride jest ZC Rubber. Firma powstała w roku 1958 r. To dziesiąta pod względem produkcji opon fabryka na świecie. Gigant. Na rynku w Polsce dostępna od 16 lat. Stale.
Zhongce Rubber Group Co., Ltd. produkuje opony pod markami Goodride, WestLake, Trazano, Arisun i innymi.

Opony Goodride Z107 to bieżnik o nowoczesnej, asymetrycznej rzeźbie. Strona wewnętrzna jest inna od zewnętrznej i odpowiada odpowiednio za stabilność podczas jazdy na wprost, oraz na stabilność na zakrętach. To najbardziej zaawansowana rzeźba bieżnika. Dzięki temu opony Goodride Z107 pomimo przynależności do segmentu ekonomicznego uzyskują dobre parametry w każdych warunkach na drodze. W zakrętach jest odpowiednio przyczepnie, droga hamowania krótka, a reakcja na gwałtowny manewr szybka i przewidywalna.

Trudnymi warunkami dla opon letnich każdego z segmentów jest mokra nawierzchnia. Często szczególnie słabo radzą sobie w takich warunkach opony klasy ekonomicznej. Opony letnie Goodride Z107 są tu wyjątkiem potwierdzającym regułę. W pełnej gamie rozmiarów opony Goodride Z107 uzyskały etykietę odpowiadającą za przyczepność na mokrej nawierzchni na poziomie klasy B! To bardzo dobry wynik (klasa A jest najwyższą możliwą do uzyskania).

Opony Goodride Zupereco Z107 produkowane są w wielu popularnych rozmiarach.
Kupisz je w oficjalnym sklepie Goodride:

Opinie o Z107 Goodride

Auto Świat w 2021 roku przeprowadził test opon letnich w rozmiarze 205/55R16
Model opon Goodride Z107 zajął 24 miejsce na 53 testowane modele i otrzymał ocenę: polecana warunkowo. Opony Goodride ZuperEco Z107 uzyskały wyższe miejsce w przeprowadzonym teście niż m.in.: Zeetex ZT1000; Barum Bravuris 5HM; Imperial Ecodriver 5; Riken Road Performance i wiele innych.

Cena opon Zupereco Z-107 Goodride

Ceny opon letnich Goodride Z107 są poniżej cen opon europejskich marek. Z107 należą do grupy tanich opon. Ceny opon Z107 są też nieznacznie wyższe niż opon bieżnikowanych ale zapewniają znacznie lepsze właściwości. Szczegółowe informacje znajdziesz na Goodride.pl i Opomarket.pl

Gdzie są produkowane opony Goodride?

Opony Goodride są produkowane w Chinach. W głównej fabryce ZC Rubber w Hangzhou.

wpis partnerski

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours