Renault Megane IV skrzypiący fotel kierowcy

Problem rozwiązany!
Jak to możliwe, żeby w aucie mającym 3 lata i mniej niż 100tys. km nalotu skrzypiał fotel?

Do szału doprowadzić może niewrażliwego.
Do sprzedaży wrażliwego.
Do próby naprawienia sytuacji doprowadziło mnie.

Przegląd okresowy z okazji zbliżających się 80kkm. Serwis ASO. No bo jak inaczej?
Na zleceniu przeglądu oprócz Przegląd A i Przegląd B wpisane w polu uwagi: poskrzypujący czy skrzypiący fotel kierowcy Megane 4.
Cztery godziny później i aplikację niewidzialnej wycieraczki w gratisie dreptam do Obsługującego mnie Doradcy Serwisowego. Jest diagnoza. Ogólna: z autem nic złego się nie dzieje. Wymienione to co w A i B trzeba było wymienić. Nic innego złego nie widać.
Co z fotelem kierowcy?
Doradca rzecze: mechanik sprawdził, dokręcił, jeździć, obserwować. Gwarancji to nie podlega. Gdyby wkurzało – to sprawdziłem: nowy stelarz kosztuje 3kzł. Trzy koła. Bo skrzypi. A jak nowy zacznie też?
No dobra. Niepocieszony (wieścią o braku rozprawienia się ze skrzypiącym fotelem kierowcy) pojechałem do domu.
Fotel wydawał nieprzyjemne dźwięki być może trochę ciszej. Tak z 20%. Ale nadal było to skrzypienie słychać.

Poszedłem na spacer. Wróciłem. Pooglądałem ten skrzypiący fotel kierowcy w trzyletnim aucie z każdej strony. Pewności żadnej co do lokalizacji źródła problemu. Jednak nacisk w różnych punktach i organoleptyczne męczenie stelaża i wypełnienia fotela nasunęło myśl.

Kupiłem smar silikonowy w sprayu. Wytypowałem miejsca. Na elementy ruchome stelaża fotela, wszystkie metalowe połączenia, ramiona, śruby zaaplikowałem niewielką warstwę silikonu.
Następnie korzystając z regulacji fotela w każdy możliwy sposób wykorzystałem pełen zakres regulacji. Potem kolejna aplikacja smaru silikonowego.
Parę dni jazdy (nieco mniej skrzypienia fotela) i powtórka całego procesu.
W ciągu tych dwóch podejść z odstępami kilkudniowymi udało się całkowicie rozwiązać sprawę. Przesmarowanie fotela bez jego demontażu z auta całkowicie wyeliminowało problem skrzypienia. Komfort fizyczny i psychiczny wzrósł znacznie.

Rozwiązanie problemu:
skrzypiący fotel kierowcy w Renault Megane 4
smar silikonowy
zastosowanie się do instrukcji jak powyżej
tydzień cierpliwości
załatwione!

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours