opona letnia Firestone Firehawk Sport

Estimated read time 3 min read

nowość na sezon letni 2023

Firestone wprowadzi do sprzedaży nowy model opony letniej sprofilowanej pod wysokie osiągi. Sam producent określa ją jako przystępną cenowo wyczynową oponę letnią.

Opona Firehawk Sport w tym sezonie wchodzi na polski rynek.

Opona zapewnia precyzyjną reakcję układu kierowniczego podczas dynamicznej jazdy i posiada klasę „A” w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni. W porównaniu do poprzedniego modelu SZ90mu, Firehawk Sport zapewnia krótszą o 9% drogę hamowania na suchej drodze.

Firehawk Sport dane podstawowe

rodzaj opony: letnia
rodzaj bieżnika: asymetryczny
przeznaczenie: opona UHP, przeznaczona do aut o wysokich osiągach w tym elektrycznych
segment: klasa medium
producent: Firestone (należy do Bridgestone)
etykieta hamowanie na mokrej nawierzchni: klasa A (najwyższa możliwa)

Firestone Firehawk Sport rozmiary

Firehawk Sport będzie produkowany będzie w 36 rozmiarach od 18 do 20 cali z przeznaczeniem do pojazdów codziennego użytku i samochodów sportowych, zarówno tradycyjnych, jak i elektrycznych. To nowy trend w branży oponiarskiej. Wielu producentów projektuje już opony „pod elektryki”. Tu opony muszą sprostać szczególnym wymaganiom. Głównie: znacznie wyższa masa pojazdu, znacznie większy moment obrotowy i to dostępny praktycznie cały czas.

„Firestone Firehawk Sport to opona, która definiuje markę Firestone” – mówi Steven De Bock, Vice President Consumer Replacement and OE at Bridgestone EMIA. „Uosabia ona niezawodność i gwarancję jakości, z której marka Firestone jest znana od ponad 100 lat – a wszystko to przy zachowaniu przystępnej ceny. Jest to również opona, która rozpali na nowo pasję jazdy naszych klientów lub przeniesie ją na wyższy poziom. To opona, która ciężko pracuje, abyś mógł poczuć moc swojego auta, zapewniając jednocześnie, że zachowasz kontrolę” – dodaje.

Firestone Firehawk Sport to bezpośredni następca Firehawk SZ90mu. W stosunku do poprzednika droga hamowania jest krótsza o 9%. A realnie 9% ze średnio 38 metrów to wartość oznaczająca, że zatrzymasz się przed pojazdem poprzedzającym a nie w jego bagażniku.

Wygląd opony Firehawk Sport

Firehawk Sport

Opona ma wyraźnie asymetryczną rzeźbę bieżnika. To najbardziej zaawansowany układ. Szczególnie dobry podczas szybkiej jazdy na wprost i w zakrętach. Trzy szerokie żebra środkowe powinny zapewnić bardzo dobrą stabilność, szerokie rowki obwodowe odprowadzić masę wody spod czoła opony i chronić przed aquaplaningiem. Czy tak będzie? Pokażą testy opon. Jestem bardzo ciekaw. Jak opony zostaną przetestowane – artykuł zostanie zaktualizowany. Produkowana w rozmiarach 18-20 cali. Odważny ruch producenta – znacznie zawężający grupę odbiorców. Ale to napewno świadoma decyzja.

źródło: https://press.bridgestone-emia.com/

You May Also Like

More From Author