Hotel Wieniawa Rekowo – citybreak po drugiej stronie Polski

Estimated read time 4 min read

Mieliśmy 3 dni wolne od pracy. Dzieci też miały wolne od nas. Mamy nową A1 od nas do samiutkiego Trójmiasta. Wymyśliliśmy sobie weekendowy wypad do Hotelu Wieniawa w Rekowie Górnym.

Hotel Wieniawa Rekowo opis

Odrestaurowany Pałac Wieniawa to piękna architektoniczna perełka Ziemi Puckiej, a dziś pełni funkcję luksusowego hotelu. Położony około 5 kilometrów od trasy S6 i kilka kilometrów od centrum Gdyni, mieści się w pięknym eklektycznym pałacu, który powstał w 1871 roku i przypomina architekturę włoską. Po zakończeniu II wojny światowej i opuszczenia majątku przez jego ostatniego prawowitego właściciela z rodu Muhncke pałac został zniszczony. Pałac w Rekowie przez długi czas stał i niszczał jako obiekt nie posiadający właściciela. W późniejszym okresie majątek został przekształcony w Państwowe Gospodarstwo Rolne. W latach 60 tych powstał na jego terenie Warzywniczy Zakład Doświadczalny, a w pałacu mieściły się biura, świetlica, biblioteka oraz kawiarenka, a nawet mieszkania. W 1994 roku wrócił w prywatne ręce. Obecnie, odrestaurowany i znajdujący się pod opieką konserwatora zabytków pałac jest ciekawym miejscem na wypoczynek. Pałac posadowiony jest na dwuhektarowym terenie zielonym, porośniętym wiekowymi drzewami oraz niewielkim jeziorkiem. Składa się z dwóch budynków. W jednym mieści się hotel i hotelowa restauracja zwana pałacową (chyba), w drugim też są pokoje ale i basen i SPA. I sala balowa też.

Hotel Wieniawa Rekowo budynek główny
Hotel Wieniawa Rekowo budynek główny

Hotel Wieniawa Rekowo jak wyglądają pokoje?

My wybraliśmy opcję: pokój LUX z wanną.
Sam hotel ma standard 4 gwiazdek. To uczciwa czwórka. Wiecie co powinien mieć czterogwiazdkowy hotel?
Klimatyzacja,
Powierzchnia pokoju dla 2 os – minimum 16m2,
W pokoju powinien się znaleźć przynajmniej jeden fotel lub kanapa oraz stolik, minibar lub lodówka, a w łazience suszarka do włosów.
Co najmniej dwa elementy z: basen kąpielowy, sauna, siłownia, solarium, masaże i inne usługi rekreacyjne
Zmiana pościeli codziennie lub na wniosek gościa.

Nasz pokój wyglądał tak:

Pokój LUX Hotel Wieniawa
Pokój LUX Hotel Wieniawa
Pokój LUX Hotel Wieniawa
Pokój LUX Hotel Wieniawa

Pokój czysty, klimatyzacja/ogrzewanie/wentylacja bez zarzutu , w łazience duże lustro i duża półka na kosmetyki (co zdarza się rzadko). Jest ok. Dwa łóżka złączone w jedno. Dodatkowy duży materac na górze. Da się przytulić wygodnie bez wpadającej nogi pomiędzy łóżka.

Hotel Wieniawa Rekowo restauracja

Hotel Wieniawa
hotel wieniawa dania
hotel wieniawa dania
hotel wieniawa dania
hotel wieniawa dania
hotel wieniawa dania
hotel wieniawa dania
hotel wieniawa dania

Hotelowa restauracja to mocny punkt obiektu. Naprawdę mocny. Kuchnia jest wyśmienita. Zupa krem z pomidorów jedna z najlepszych jakie jedliśmy. Świetne pierogi z kaczką podane ze śliwkami. Dorsz pod kołderką z czarnego ryżu w punkt! Rewelacja. Śledź po kaszubsku palce lizać. Śniadania zaś w formie bufetu świeżutkie, różnorodne, kompletne. Dobrze dobrana muzyka w tle, cichutka tak, jak trzeba, łagodna dla ucha w dobrym guście, obsługa miła, uprzejma, dyskretnie asystująca i nienachalna, co jest dla nas ważne.

Hotel Wieniawa Kaszuby

Jak będziesz chciał to się i napić Złotego możesz. Jednak trzeba uważać, bo przy zakupie pakietu weekendowego ze śniadaniami i obiadokolacją żadne napoje nie są wliczone w cenę. Żadne. Szklanka wody też płatna. To akurat mi nie smakowało. Ale to jedyny minus wyraźny weekendu.

Hotel Wieniawa Rekowo basen

basen Hotelu Wieniawa
basen Hotelu Wieniawa
basen Hotelu Wieniawa
basen Hotelu Wieniawa

Basen jest niewielki, ma przeciwprąd i jacuzzi. Jeżeli ktoś akceptuje tylko temperaturę wody w stylu Termy Chochołowskie – to tu mu będzie zimno. Jeśli chodzicie na miejskie baseny – woda tu jest tiptop. Basen był czynny od 15 do 22. Są leżaki, jest kilka zabawek dla najmłodszych. Da się popływać.

Hotel Wieniawa Rekowo budynki

Hotel Wieniawa
Hotel Wieniawa Kaszuby
Hotel Wieniawa
basen Hotelu Wieniawa
Hotel Wieniawa

Obiekty hotelowe – i główny budynek i ten SPA/basenowy wyglądają ładnie. Cały teren jest zadbany. Trawa przystrzyżona. Wokół alejki. Kort tenisowy, minigolf. Jest dobrze. Kawałek do ruchliwej drogi – bezpiecznie dla dzieci. Uwaga dla odwiedzających bez auta – to nie jest centrum Trójmiasta – „z kapcia” wszędzie daleko będzie.

You May Also Like

More From Author